Стручна пракса у компанији Elixir Прахово

Студенти IV године основних студија са студијских програма Технолошко и Металуршко инжењерство у оквиру стручне праксе обишли су погоне компаније Elixir у Прахову. Студенти су имали прилику да се практично упознају са процесима производње фосфорне киселине, вештачких ђубрива и алуминијум – флуорида.
Треба напоменути да је у компанији Elixir Прахово запослен већи број дипломираних инжењера, који су образовање стекли на Техничком факултету у Бору на студијском програму Технолошко инжењерство.
Наставници, сарадници и студенти су захвални руководству и свим запосленима у Компанији који су стрпљиво и детаљно одговарали на постављена питања.

Објављено 10.06.2021. године у 08:40 часова.