29. МЕЂУНАРОДНА КОНФЕРЕНЦИЈА ЕКОЛОШКА ИСТИНА И ИСТРАЖИВАЊЕ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ

29. Међународна Конференција Еколошка истина и истраживање животне средине (29th International Conference Ecological Truth and Environmental Research –EcoTER’22) одржана је у периоду од 21.06.–24.06.2022. године у Сокобањи. У организацији Конференције, поред Техничког факултета у Бору, Универзитета у Београду, учествовали су и Технолошки факултет – Бања Лука, Металуршко-технолошки факултет – Подгорица, Универзитет Црне Горе, Металуршки факултет – Сисак, Универзитет у Загребу, Друштво младих истраживача из Бора. Поред Министарства просвете, науке и технолошког развоја, које је финансијски подржало Конференцију, Платинасти донатор Конференције била je компанија Serbia Zijin Copper doo.

На овогодишњој Конференцији одржано је четири пленарна предавања:

• „Purines as green corrosion inhibitors” (Марија Петровић Михајловић, Милан Антонијевић – Технички факултет у Бору, Србија),
  • „Green organic chemistry: a framework for sustainable environmental protection” (Александар Маринковић – Технолошко-металуршки факултет, Србија).
  • „Environmentally safe corrosion inhibitors: amino acids” (Милан Радовановић, Милан Антонијевић – Технички факултет у Бору, Србија),
  • „Bio-electrochemical systems – state of the art: biology, electrochemistry and application in wastewater management” (Hyusein Yemendzhiev – “Prof. Asen Zlatarov” University, Бугарска).

Своје радове, у оквиру усмених и постер секција, изложило је укупно 278 аутора и коаутора из Италије, Албанија, Босне и Херцеговине, Црне Горе и Србије.

У оквиру 4. Студентске секције EcoTERSʼ22 учествовао је 21 студент са Техничког факултета у Бору, Универзитета у Београду и  Факултета заштите на раду, Универзитета у Нишу, што је најбројније учешће студената до сада.

Објављено 04.07.2022. године у 11:51 часова.